• امروز : یکشنبه - ۹ آذر - ۱۳۹۹
 • برابر با : Sunday - 29 November - 2020
4

متوسط درآمد ماهیانه در ترکیه

 • کد خبر : 887
 • 18 آبان 1399 - 15:25
متوسط درآمد ماهیانه در ترکیه

متوسط درآمد مهندسان در ترکیه بالا است چرا که بعضا، علی الخصوص مهندسان حوزه کامپیوتر، درآمد خود را به یورو یا دلار دریافت می کنند و در نتیجه در اثر وجود نرخ تورم بالای ترکیه که در سال ۲۰۲۰ به ۱۳% رسیده است، قدرت خرید آن ها کاهش پیدا نمی کند. در جدول ذیل سطح […]

متوسط درآمد مهندسان در ترکیه بالا است چرا که بعضا، علی الخصوص مهندسان حوزه کامپیوتر، درآمد خود را به یورو یا دلار دریافت می کنند و در نتیجه در اثر وجود نرخ تورم بالای ترکیه که در سال ۲۰۲۰ به ۱۳% رسیده است، قدرت خرید آن ها کاهش پیدا نمی کند. در جدول ذیل سطح درآمد در ترکیه به طور کلی بررسی شده است یعنی مخصوص به گروه و حرفه خاصی نیست:

سطح درآمد ماهیانه در ترکیه به لیر طی سال ۲۰۲۰توضیحات
TRY1080کم ترین میزان درآمد دریافتی ماهیانه در ترکیه
TRY7830متوسط درآمد دریافتی ماهیانه در ترکیه
TRY35000بیشترین میزان درآمد دریافتی ماهیانه در ترکیه

درآمد بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه ۲۰۲۰

در بحث درآمد بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه عوامل زیادی مانند سابقه کاری میزان تحصیلات و سطح توانایی افراد می تواند در میزان درآمد آن ها تاثیرگذار باشد. خوب است بدانید در کشور ترکیه درآمد افراد به صورت سالیانه محاسبه می شود و حقوق ها ماهانه پرداخت نمی شوند و حداقل حقوق را افرادی دریافت می کنند که کمتر از سه سال رزومه دارند. حداقل، متوسط و حداکثر درآمدی مهندسان کامپیوتر در ترکیه توسط تحصیلات و سابقه کار تعیین می شود. لیست درآمدها در سال ۲۰۲۰ بدین صورت است:

میزان تحصیلاتسابقه کارسطح درآمدی (لیر)
کارشناسی یا کارشناسی ارشد۱ تا ۳ سالTRY63425
کارشناسی ارشد۳ تا ۸ سالTRY89667
کارشناسی ارشد و دکترا۸+ سالTRY112561

بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه با توجه به صنعتی بودن این کشور در حال توسعه و رشد الکترونیک و فناوری در ترکیه پررونق و در آینده دارای امنیت شغلی قابل قبول پیش بینی می شود. استخدام شدن در رشته کامپیوتر به عنوان یک مهندس یا یک تکنسین الکترونیک و فنی بازار کار رقابتی دارد زیرا ترکیه در اکثر موارد احتیاجی به نیروی کار خارجی ندارد. خوب است بدانید نرخ بیکاری در ترکیه در سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۱۲% می باشد و حدود ۲۳% از جوانان این کشور در حال حاضر بدون شغل هستند؛ این آمار ضعیف و البته شرایط رو به زوال اقتصاد در ترکیه برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق کار را دارند می تواند یک مکث تامل برانگیز باشد.

پیش بینی درآمد آتی مهندسان کامپیوتر ترکیه

بر مبنای برآوردهای میدانی و مطالعات کارشناسان ما از بازار کار رشته کامپیوتر در کشور ترکیه، روند دستمزد برآوردی برای مهندسان کامپیوتر در طی ۵ سال آینده تا ۴۶% افزایش خواهد یافت. این بدین معناست که درآمد مهندسان این رشته در سال ۲۰۲۴ در کشور ترکیه به حدود TRY131142 (لیر) خواهد رسید. این خبر خوشی برای متقاضیان کار در رشته کامپیوتر و نرم افرار در کشور ترکیه می باشد. در جدول زیر می توان با شرایط و جزئیات بیشتر در این زمینه مهاجرتی نیز بیشتر آشنا شد:

آیتمشرح
مدرک لازم برای کار مهندسی کامپیوتر کارشناسی
رشته های تحصیلی متداولبرنامه نویسی کامپیوتر و مهندسی نرم افزار
شرط لازمداشتن پیشنهاد کاری از ترکیه
مهارت زبان ترکی یا انگلیسیلازم است
مدرک اکثریت کارکنان فعلی (۵۲%)لیسانس
درآمد بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه

ویزای کار رشته کامپیوتر در کشور ترکیه

اولین مسئله در زمانی که قصد مهاجرت کاری به یک کشور خارجی مثل ترکیه را دارید اخذ ویزای کار و اقامت موقت است؛ مجوز کار در ترکیه توسط وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه با نام اختصاری MLSS و همزمان با ویزای کار برای متقاضیان صادر می گردد. نکته مهم؛ فرآیند دریافت ویزای کار از طریق کارفرمایان در ترکیه امکان پذیر است به این صورت که ابتدا باید از یک کارفرمای ترک پذیرش بگیرید و سپس مدارک خود را به سفارت تسلیم کنید تا کارفرما برای جواز کار اقدام بکند. با این توضیح، شرایط کلی جهت درخواست ویزای کاری ترکیه در سال ۲۰۲۰ بدین قرار است:

آیتمشرح
عنوان ویزاویزای کاری ترکیه
شرط اخذ ویزابرخورداری از قرارداد کاری
اداره متولیوزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS)
مراجعه متقاضیانسفارت ترکیه و اداره پلیس محلی
مدت اعتیاریک ساله
هزینه ویزا$۱۰۰۰ (دلار آمریکا)
قابلیت تمدیدوجود دارد

نکته مهم این است که برای افراد واجد شرایط اجازه کار در ترکیه فقط در صورتی صادر خواهد شد که حداقل مدت ۶ ماه از مهلت اعتبار جواز اقامت آنها در ترکیه باقی مانده باشد تا بتوانند راحت درخواست صدور ویزای کار کنند. ویزای کار مناسب برای رشته کامپیوتر در ترکیه چند نوع دارد:

 • ویزای کار موقت کشور ترکیه به صورت یک ساله ارائه می شود و پس از عقد قرارداد با یک کارفرمای ترک برای متقتضیان صادر می گردد.
 • ویزای کار مستقل که به افراد با بیش از پنج سال سابقه کار و زندگی در ترکیه ارائه می شود تا بتوانند یک مغازه یا کارگاه برای خود راه اندازی کنند.
 • ویزای کار دائم به افرادی که ۸ سال سابقه زندگی و کار در ترکیه دارند و ابتدا از طریق ویزای یک ساله اقدام کرده اند تعلق می گیرد و جواز کار دائم آن ها محسوب می شود.

کاریابی در بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه

برای کاریابی هدفمند در کشور ترکیه تسلط به زبان ترکی و زبان انگلیسی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط ندارند اما در شرکت های بزرگ بین المللی اکثرا به زبان انگلیسی صحبت می شود. جهت کاریابی بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه نیاز به مراجعه به موسسات کاریابی خواهید داشت زیرا این موسسات با گستره وسیع اطلاعات از کارفرمایان مانند پل ارتباطی میان شما و آن ها عمل می کنند.

روزنامه های کاریابی در ترکیه نیز هستند که می توانید با مراجعه به آن ها از لیست مشاغل مربوط به رشته کامپیوتر در شرکت های ملی و محلی مطلع شوید. داشتن مدرک تحصیلی به علاوه سابقه کاری مرتبط و تسلط به زبان ترکی از مهم ترین الزامات استخدام در بازار کار رشته کامپیوتر ترکیه می باشد. برای کسب اطلاعات جامع درباره هزینه زندگی در ترکیه با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول درباب بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه

متقاضیان جویای کار در رشته کامپیوتر در این کشور با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • حقوق و درآمد مهندسان کامپیوتر به چه عواملی بستگی دارد؟ عوامل زیادی مانند سابقه کاری، میزان تحصیلات و سطح توانایی افراد می تواند در میزان درآمد آن ها تاثیرگذار باشد.
 • حداقل حقوق یک مهندس کامپیوتر با مدرک کارشناسی یا ارشد با ۱ سال سابقه کار چقدر است؟ حداقل حقوق این فرد در ترکیه مبلغ ۶۳۴۲۵ لیر خواهد بود.
 • نرخ بیکاری در ترکیه چطور است؟ خوب است بدانید نرخ بیکاری در ترکیه بیشتر از ۱۱% می باشد.
 • روند دستمزد دریافتی مهندسان کامپیوتر در ترکیه طی سال های اخیر چطور است؟ روند دستمزد برآوردی برای مهندسان کامپیوتر در طی ۵ سال آینده تا ۴۶% افزایش خواهد یافت.
 • کاریابی رشته کامپیوتر در ترکیه به چه صورت است؟ جهت کاریابی در بازار کار رشته کامپیوتر در ترکیه نیاز به مراجعه به موسسات کاریابی خواهید داشت زیرا این موسسات با گستره وسیع اطلاعات از کارفرمایان مانند پل ارتباطی میان شما و آن ها عمل می کنند.

لینک کوتاه : http://azaryos.com/?p=887

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 8
 1. خیلی خوب هست
  سطح درامدش چقد خوبه
  باید هزینه زندگیشم بالا باشه ؟یا هزینه زندگیش پایینه ؟
  تهران ارزونتره یا استانبول؟

  • نسبت به درامد هزینه زندگی پایین تر هست گمتر از تهران هست استانبول
   و کیفیت زندگی و رفاه عمومی خیلی بالاتر هست

 2. Ali hast injori
  To iran ma hm injoriye😂😂😂😂😂
  Hame bikar ba 45 yarane zndgi miknim

  • بله اینجوری هس . کشور مهاجر پذیر و شرایط آسانتر نسشبت به مابقی کشور های شینگن

 3. وای واقعا اینجوریه؟
  من فکر میکردم کشور خیلی فقیری هست
  خیلی خوب تر از ایران هست که اینجوری
  چجوری میشه اونجا کار کرد؟

  • بله از لحاظ سطح درامد و سطح رفاه خیلی بالاتر از ایران هس و خیلی وقته دگ جهان سومی نیس

 4. چجوری میتونیم اونجا درس بخونیم ؟
  دندانپزشکی پزشکی
  اگه میشه راهنمایی م کنین

  • آزمون یوس شرکت میکنین
   ریاضی هوش هندسه
   و برای اطلاعات بیشتر و شرگت در دوره امادگی یوس هم میتونین با شماره های ما تماس بگیرین ۹۱۴۳۴۳۴۰۶۴۰
   ۹۳۸۷۹۹۱۷۰۱

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.